Kurumsal

Monte Bia Okullarında eğitim ve öğretim, sağlam pedagojik ilkeler üzerine kurulmuştur.

Feride Aydın

Kurucu

Serkan Aydın

Yönetim Kurulu Başkanı

Akademik Danışma Kurulumuz

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde görev alan, alanında uzman akademisyenlerden oluşturulan danışma kurulumuzla, geleceği şekillendiren, üst düzey bilgi ve becerileri hedefleyen, yüksek standartlarda eğitim öğretim modellerimizle Monte Bia Okulları geleceği tasarlıyor.

WhatsApp Image 2024-01-23 at 12.55.47 (1)

Prof. Dr. Paşa Tevfik Cephe

Gazi Üniversitesi
Gazi Eğitim Fakültesi
Yabancı Diller Eğitimi
WhatsApp Image 2024-01-23 at 12.55.46

PROF. DR. CEM BALÇIKANLI

Gazi Üniversitesi
Gazi Eğitim Fakültesi
Yabancı Diller Eğitimi
WhatsApp Image 2024-01-23 at 12.55.47

PROF. DR. KEMAL SİNAN ÖZMEN

Gazi Üniversitesi
Gazi Eğitim Fakültesi
Yabancı Diller Eğitimi
WhatsApp Image 2024-01-23 at 12.55.47 (3)

DR. ÖZGÜR ŞİMŞEK

Marmara Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü
WhatsApp Image 2024-01-23 at 16.12.02

DR. OKTAY AYDIN

Marmara Üniversitesi
Eğitim Fakültesi
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Hakkımızda

Bilimsel, tutarlı, güvenilir, yaşamla ilişkili, değişimle bağlantılı, asıl gücünü, her öğrenciyle tek tek ilgilenilmesinden ve öğrenciye kendini gerçekleştirme olanağı sağlamasından almaktadır. Her öğrenci kendinin bir birey olarak önemsendiğini hangi yaşta olursa olsun net bir şekilde hisseder.

Üniversitelerde akademisyen olarak görev yapan, konusunda uzman akademik danışmanlarla çalışan Monte Bia Okulları, öğrencilerinin akademik gelişimlerini önemsemektedir. Ezberci bir anlayıştan uzak sorgulayarak öğrenmeleri, öğrendiklerini hayatla ilişkilendirmeleri sağlanır. Akademik alandaki durumları hakkındaki geribildirimler düzenli olarak okul öncesinde ve ilkokulumuzda sınıf öğretmenlerimiz tarafından verilir.

Monte Bia Okulları, yüksek akademik standartlı, nitelikli ve küresel bakış açısı kazandıran çift dilli eğitim programını başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye’de büyütmek hedefiyle yola çıkmıştır.

Okul öncesinden 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerinin entelektüel ve insani niteliklerini geliştirerek, kendilerine güvenen, ahlaklı, lider nitelikli ve sorumluluk sahibi dünya vatandaşları olmaları amaçlanmaktadır.

Vizyon

Okul öncesi dönemden 12. sınıfa kadar olan eğitim sürecinde; bilimsel temelleri esas alan, teknoloji, inovasyon ve doğanın gücünü etkin kullanan, eğitim programı ve güçlü akademik kadrosu ile yurt içi ve yurt dışında, saygınlık sahibi ve lider konumda bir eğitim kurumu olmak.

Misyon

Bireye özgü eğitim yaklaşımımızın rehberliğinde, yenilikçi metodolojiler geliştirerek, öğrencilerimizin sadece akademik başarılarında değil, çok yönlü gelişiminde de öncü rol oynamak; kendine güvenen, yeteneklerinin farkında, ahlaklı, lider, sorumluluk sahibi, yabancı dili etkin kullanabilen dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek.